İnsanlar, yeni bir hayat dünyaya getirmenin hayalini ne kadar çok kursa, bunu canı gönülden istese de kimi zaman meydana gelen gelişmeler bunu neredeyse imkansız hale getirir. Kimi çiftler bu durumun önüne geçeceğini bilerek asla vazgeçmez, sürekli olarak araştırma yapar ancak kimisi bu durumun onların kaderi olduğunu düşünür. Böyle düşünmeyen ve çocuk sahibi olmak için tüp bebek yöntemini tercih edenlerin büyük bir çoğunluğu ise uzun yıllardır Kuzey Kıbrıs’ı tercih ediyorlar. Özellikle de son dönemlerde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin büyük bir kısmının Kuzey Kıbrıs’ı ve dolayısıyla merkezimizi tercih etmeleri için pek çok farklı nedeni bulunuyor.

Kıbrıs Adası

Cennet Ada olarak da bilinen Kıbrıs, denizi, doğası, iklimiyle, eşsiz doğa güzelliklerine sahip bir ada ülkesidir. Akdeniz’de yer alan Kıbrıs’ın iklimi, insanların her mevsim oldukça keyifli bir şekilde tatil yapmasına olanak tanımaktadır. Öyle ki buraya insanlar yalnızca yaz aylarında gelmiyor. Tahmin edilenin aksine her mevsim Kıbrıs’ın her bölgesi binlerce farklı turiste ev sahipliği yapıyor. Kuzey Kıbrıs’a hava yolu ile ulaşım için Ercan Havalimanı kullanılıyor. Deniz yolu ile ulaşım için ise Girne Limanı kullanılıyor. Türk vatandaşları için pasaporta sahip olma şartı olmayan Kıbrıs’a geldiğiniz zaman kendinizi ikinci evinizde gibi hissedeceksiniz. Eğer Avrupa ülkelerinden gelinecekse, Avrupa vatandaşları Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde bulunan Larnaka Havaalanı’nı da tercih edilebilir.

Kuzey Kıbrıs’ın en popüler şehirlerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki Girne’dir. Ünlü limanının etrafında yer alan eğlence ve yeme-içme merkezleri sayesinde uzun yıllardır yerli yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Bünyesinde gezilip görülecek pek çok yeri barındıran Girne’de, ulaşım ise oldukça kolay. Birbirinden farklı güzergah için kullanılabilecek otobüsler sayesinde şehir içinde ulaşım oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Özellikle de yaz aylarında akşam vakitlerinde gerek turistler gerekse şehirde yaşan kişiler kendini Kıbrıs’ın eşsiz maviliğine bırakıyor ve esinti ile birlikte inanılmaz bir akşam geçirebiliyor. Sahil bölgesinde yer alan şehirlerden bir tanesi ise Gazi Mağusa. Pek çok farklı tarihi esere de ev sahipliği yapan bu bölgede özellikle de eski uygarlıklara dair yerler gezilebilecektir. Kuzey Kıbrıs’ın Başkenti Lefkoşa ise Rum kesimi ile sınırı oluşturuyor.

Dört mevsim güneş alan sahilleri sayesinde Kıbrıs’ın pek çok noktasında denizin tadını doyasıya çıkarmak da mümkün olmakta. Bu sahiller mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’in doğduğu yer olarak geçen Altın Kumsal’ı bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanfa Alagadi gibi Caretta Caretta’lara ev sahipliği yapan kumsalı, her sene pek çok kişinin ilk olarak ziyaret ettiği yerlerden bir tanesi.

Birçok farklı tedavi şeklini bünyesinde barındıran merkezimiz, Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinden bir tanesinde bulunmaktadır. Şehrin dört bir yanında bulunan otellerimizin her biri misafirlerinin herhangi bir sorun yaşamaması adına oldukça büyük bir özenle çalışmalarına devam etmektedir. Tedavi için Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’mize geldiğiniz zaman, tedavinin türüne göre ortalama 5 gün boyunca Kıbrıs’ta kalmanıza ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla tedavi için merkezimize gelmeye karar verdiğiniz zaman, yılın hangi zamanı gelirseniz gelin ufak bir tatil yapma imkanına da erişmiş olacaksınız. Ekonomik tedavi paketlerimizle de, size tek kalan, hiç uğraşmadan, tatilin tadını çıkarmak oluyor.

İleri teknoloji ile Yüksek Oranlar

Başta Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’miz olmak üzere çiftlerin tüp bebek tedavisi için Kuzey Kıbrıs’ı tercih etmelerindeki en yüksek nedenlerin başında, ileri teknolojiye sahip laboratuvarlara sahip olmamız ve bu sayede normalde imkansız olarak görülen gebelik oranlarını dahi oldukça yüksek bir seviyeye çıkarmamız. Kadında, erkekte ya da ikisinde sorun olması çiftlerin asla çocuk sahibi olmalarına bir engel değil. Öyle ki merkezimiz ile iletişime geçen ancak bu konuda çok fazla umut taşımayan pek çok çift, merkezimize geldikten sonra kısa süreler içerisinde bebek sahibi olabiliyorlar. Bunun yanı sıra Türkiye’de ve dünyanın çoğu ülkesinde yasal olmayan cinsiyet seçimi, sperm donasyonu ve yumurta donasyonu işlemi de yine Kuzey Kıbrıs’ta uygulanabildiğinden, her yıl, dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce çift, çocuk sahibi olmak için Kuzey Kıbrıs’ı tercih ediyor.

Yurtdışında gerekli sertifikalara ve güvenlik önlemlerine sahip olan anlaşmalı sperm bankaları aracılığı ile, sperm donasyonu için merkezimize başvuran, dünyanın her yerinden çiftlerin, sağlıkla çocuk sahibi olmalarını sağlayabiliyoruz. Üstelik bu yöntemden yalnızca çiftler yararlanmıyor. Bekar olarak çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar da arzu ettikleri gibi bebek sahibi olabiliyorlar. Sperm donasyonu yapılacağı zaman sperm sahibi ile alakalı her türlü bilgi de kişilere iletiliyor ve böylece çift, merkezimizdeki yetkili kişiler ile birlikte en uygun spermi kolaylıkla seçebiliyorlar.

Yumurta donasyonu tedavisinde ise, yumurta donasyonu yapılmadan önce yalnızca anne adayına değil, tüp bebek tedavisinde yumurta donasyonu yapılacak olan kişiye de ayrıntılı testler uygulanır. Böylece çiftlerin akıllarında da herhangi bir soru işareti kalmamış olur. Yapılacak tüm tüp bebek işlemleri öncesinde Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip ve ekibi çifti ayrıntılı bir şekilde muayene etmekte ve böylece çiftlere en uygun olacak yöntem de belirlenmiş olmaktadır.

Hem Tatil Hem Tedavi

Özellikle merkezimizde kullanılan ileri teknoloji ve yüksek başarı oranlarının yanında, çiftlerin Kuzey Kıbrıs’ı seçmesinin bir diğer önemli nedeni ise, yukarıda bahsettiğimiz gibi, neredeyse yılın 365 günü ılık ve güneşli bir iklime sahip olması. Kuzey Kıbrıs, denizi, güneşi ve havasıyla, her yıl binlerce turisti kendine çekiyor. Türkiye’nin yanında, özellikle Avrupa ülkeleri gibi soğuk iklimlerde yaşayan çiftler için, Kuzey Kıbrıs bulunmaz bir fırsat. Kuzey Kıbrıs’a geldiklerinde hem tedavi süreçleri sorunsuz ilerliyor hem de özellikle yaz mevsiminde, denizin ve güneşin tadını çıkarabiliyorlar. Böylece stresten uzaklaşarak, çok daha rahat bir tedavi süreci geçiriyorlar.

  +90 (533) 874 2414
  Kıbrıs tüp bebek merkezi whatsapp Whatsapp ile bizi ücretsiz arayabilirsiniz / mesaj atabilirsiniz!

  Formu gönderin, Biz sizi arayalım

  İsminiz *

  Telefonunuz * (en az 11 karakter)

  Eposta adresiniz (varsa)

  Mesajınız *