Kuzey Kıbrıs, neredeyse 365 gün güneşli ve tertemiz havası ile hem yazın, denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlere hem de kışın dahi ılıman iklimiyle, huzur dolu bir tatil yaşamak isteyenlere, geçmişten bu yana, ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilin ve mavinin her tonunun buluştuğu Kıbrıs, son yıllarda, özellikle tüp bebek alanındaki başarılı sonuçlarıyla, çocuk özlemi çeken çiftler tarafından yoğunlukla tercih edilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi için Neden Kıbrıs?

Diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında, Kıbrıs güneşli ve insanın içini ısıtan iklimiyle, tüp bebek tedavi sürecinin daha keyifli bir ruh hali içerinde geçmesi için, en uygun psikolojik ortamı yaratmaktadır. Bu psikolojik etkinin yansıması tedavilerde de görülmektedir. Çevresel faktörlerin yanında, özellikle Türkiye, Avrupa, İngiltere, Amerika, Avusturalya gibi dünyanın her yanından gelen çiftlerin tedavi için Kıbrıs’ı seçmelerinin en önemli sebebi, kendi ülkelerinde yasal olmayan, yumurta donasyonu, sperm donasyonu, cinsiyet seçimi gibi tedavilerin, Kıbrıs’ta yasal olarak ve kendi ülkelerine göre daha ekonomik fiyatlar ve yüksek başarı oranlarıyla yapılmasıdır.

Burada önemli olan nokta, alanında en başarılı merkezi, en başarılı doktor ve ekibi seçmek, tedaviye emin adımlarla başlamak. Bu anlamda Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak; uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip ve başarılı ekibiyle, her yıl, dünyanın neredeyse her noktasından, evlat sahibi yaptığımız yüzlerce çift ile, Kuzey Kıbrıs’ta başarı grafiğini istikrarla ve gururla yükseltiyoruz.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek fiyatları uygulanacak tedavi çeşidine ve tedavinin gerçekleştirileceği merkeze göre değişiklik göstermektedir. Her tedavinin maliyeti ve hazırlık aşaması farklı olduğundan, Kıbrıs tüp bebek fiyatları da maliyetlerine göre farklı olmaktadır. Merkezlerin başarı oranları ve sundukları hizmet kaliteleri de fiyatların üzerine etki etmektedir. Kıbrıs tüp bebek fiyatları çoğunlukla Euro bazında olup, tedavi çeşidine göre 2500 Euro’dan başlayıp 7500-8000 Euro seviyelerine kadar çıkabilmektedir. Bazı merkezler rekabet ortamından sıyrılmak için, fiyatlarını olması gerekenin altına indirerek, maliyetleri, dolayısıyla da hizmet ve başarı oranlarını da aşağıya çekmektedir. Böyle bir durumda, çiftler ilk aşamada daha uygun fiyat ödediklerini düşünseler de, alınan olumsuz sonuçlardan sonra hüsrana uğramaktadırlar. Elbette, hizmet kalitesini düşürerek fiyatları aşağıya çeken merkezlerin yanında, olması gereken fiyatların çok üzerinde tedavi fiyatları sunan merkezler de bulunmaktadır. Bu merkezler de kazançlarını arttırmaya yönelik davranmaktadırlar.

Tüp bebek merkezleri tarafından çiftlere sunulan; hotel konaklaması, uçak biletleri ve araç transferleri dahil paket tedaviler ise, çiftler ulaşım ve yerleşim ile ilgili hiçbir konuyla uğraşmak zorunda kalmadığından, tedavi sürecini çok daha rahat bir hale getirmektedir. Bundan dolayı; özellikle tedavi için Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’mizi seçen hastalarımızın konaklamalarını, merkezimiz başkent Lefkoşa’da olmasına rağmen, Kuzey Kıbrıs’ın turizm bölgesi Girne’de sağlamaktayız. Böylece bebeklerine kavuşmak için gelen çiftlerimizin burada geçirecekleri yaklaşık bir haftalık süre, tedaviden çok, tatil havasında geçebilmekte.

Tedavi paketlerinin fiyatları da konaklama yapılacak, tercih edilecek hotellerin seviyesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Farklı merkezlerin paket tedavi fiyatları, otellerin yıldız seviyesine ve hizmet kalitelerine göre 600 Euro’dan 1500-2000 Euro seviyelerine kadar çıkabilmektedir. Çiftler kendilerine en uygun tedavi planını seçebilmektedirler.