Çeşitli sorunlardan ötürü doktora gitmek isteyen kadınlar genel olarak doktor tercihlerinde bayan doktorları tercih eder ve çoğu zaman ne yazık ki bu durum oldukça yanlış anlaşılır. Halbuki bayan doktor tercihinin arkasında yatan sebeplerin en önemlilerinden bir tanesi, kadınların doktorların yanında kendilerini çok daha iyi hissetmeleridir. Özellikle de konu kadın doğum konusu olduğu zaman erkek doktorun yanına giden kadınlar, kendilerini oldukça zor ifade eder ve yaşadıkları gerginlikten ötürü de sorunlarını tam anlamıyla ifade edemezler. Konu tüp bebek gibi, aslında çok önemli bir konu olduğu zaman ise durum tahmin edilenden çok daha önemli bir hale gelir.

Şimdilerde onlarca farklı tüp bebek yöntemi olsa da kadınların ve dolayısıyla çiftlerin bu konuda ilk olarak tercih ettikleri şeylerin başında, konusunda deneyimli bir bayan doktor gelmektedir. Çünkü tüp bebek ile alakalı doktor seçimi yapan çiftlerde sorun kimi zaman kadında olabiliyor. Ve erkek bir doktora bu sorunu ayrıntılı bir şekilde anlatmak, ondan bir çözüm gelmesini beklemek ise aslında zor bir hale geliyor. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak biz de bu durumun bilincinde olarak, konusunda uzman, deneyimli doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip ve başarılı ekibiyle, hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Doktorumuz ve Ekibimiz

Çiftler Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’miz ile iletişime geçtiği takdirde öncelikle, yine bayan hasta koordinatörümüz İrem Berk ile detaylı şekilde görüşüyorlar. Bilindiği üzere sorunların tamamen anlatılması demek, doktorun çözümü bulması adına ciddi şekilde adım atması anlamına gelecektir. Doktorun çözümü üretmesi adına atacağı bu adım sonrasında ise gerek hastalık gerekse bebek ile alakalı yapılacak tedaviler çok daha etkili bir şekilde belirlenebilecektir. Sorunun belirlenmesi sonrasında ise ikinci adım, doğru tedavidir. Yapılacak olan tedavinin açıklaması, doktor ile hasta arasındaki ilişkisinin en önemli aşamalarından bir tanesidir. Çünkü hasta doktoruna ne kadar güvenirse, yapılacak tedavinin etkisi de bir o kadar artacaktır.

Kadın hastalıkları ve sağlığı konusunda yapmış olduğu klinik çalışmalar yalnızca ülkemizde değil aynı zaman yurtdışında da bilinen Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi bünyesinde çalışmalarına devam ediyor. Pek çok farklı alanda sertifikası bulunan doktorumuz, aynı zamanda almış olduğu kapsamlı eğitim ile de çiftlerin neden bayan doktor tercih etmeleri gerektiğine de en iyi cevabı vermiş oluyor. Üstelik Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’mize yalnızca Türkiye ve Kıbrıs’tan çiftler gelmiyor; dünyanın dört bir yanından çocuk sahibi olmak isteyen herkes, tüp bebek tedavisi için Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip’i tercih ediyor.

  +90 (533) 874 2414
  Kıbrıs tüp bebek merkezi whatsapp Whatsapp ile bizi ücretsiz arayabilirsiniz / mesaj atabilirsiniz!

  Formu gönderin, Biz sizi arayalım

  İsminiz *

  Telefonunuz * (en az 11 karakter)

  Eposta adresiniz (varsa)

  Mesajınız *