Donasyon işlemine karar verildikten sonra, en önemli aşama çifte uygun donor seçimi işlemidir. Pek çok çift, donör seçimi konusunda haklı bir tedirginlik içindedir, çünkü hem benzerlik konusu hem de seçilen donorün sağlık durumu ailelerin aklında soru işareti oluşturmaktadır.

Merkezimizde donör seçimi, uluslararası saygın üreme dernekleri USHRE ve ASRM tarafından yayınlanan ve düzenli aralıklar ile güncellenen kılavuzlara birebir uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Donörlerin ailelerin fiziksel özelliklerine, etnik kökenlerine, kan gruplarına en yüksek oranda benzer olarak seçilmesinin yanında, bizi diğer merkezlerden ayıran en önemli nokta, özellikle yumurta donörlerimizi seçerken sadece yumurta sayısı ve kalitesi ile değil, genetik olarak sağlıklı donörler ilkesiyle yola çıkmamızdır. Böylece donorlerin sağlığı ile ilgili, dolayısıyla da doğacak bebeklerimizin sağlığı ile ilgili çok daha güvenli sonuçlar elde ediyoruz.

Donör Seçimi Nasıl Oluyor?

Birçok farklı tüp bebek merkezinin aksine Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’nde oldukça güçlü ve geniş yelpazeli bir donör havuzu bulunuyor. Böylece çiftler çocuk sahibi olmak için donör seçmeleri gerektiği zaman ruhsal ve fiziksel özelliklerin yanı sıra başta eğitim düzeyi olmak üzere birbirinden farklı alanların içerisinden kendilerine en uygun olanları seçebiliyor. Üstelik bu aşamada, başka hasta koordinatörümüz ve doktorumuz olmak üzere, konusunda oldukça deneyimli olan ekibimiz çifte gerekli olan her yardımı eksiksiz şekilde yerine getiriyor.

Yumurta donasyonu işlemi için donör seçiminde bünyemizde yer alan seçenekler başarılı bir şekilde değerlendirilebiliyor. Ancak sperm donasyonunda bu işlemler değişkenlik gösteriyor. Sperm donasyonu yapılacağı zaman merkezimizde yer alan örnekler, yurtdışındaki lisanslı sperm bankalarından getirilmiş örnekler olmaktadır. Donör seçiminde olduğu gibi sperm seçiminde de merkezimiz öncelikli olarak kalitesi gerekli sertifikalar ile belirlenmiş bankalardan örneklerini aldığından, çiftlerin bu konuda kafalarında herhangi bir soru işareti de kalmamış olur. Sperm donasyonu için seçim yapılırken öncelikli olarak sperm sahibinin kayıtlı özellikleri incelenir ve daha sonrasında çift için en uygunu olduğu düşünülen örnekler arasından seçim yapılır. Yapılacak her türlü donasyon işleminde merkezimiz tam gizlilik prensibi ile hareket eder.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’miz gerek donör seçiminde gerekse donasyon işleminde daha sonrasında çiftlerin herhangi bir sorun ile karşılaşmamaları adına her türlü ayrıntının üzerine titizlikle giderler. Çiftler gerek donör seçimi gerekse seçilen donörle alakalı hazırlık ve transfer işlemleri öncesi, esnası ve sonrasında ekibimiz tarafından gerekli şekilde bilgilendirilir. Böylece özellikle de daha öncesinde başarısız tüp bebek denemelerinden sonra pes etmiş olan çiftler, merkezimizin sağlamış olduğu tedavi yöntemleri arasından onlara en uygun olduklarına inandıklarını seçtikten sonra çok kısa süreler içerisinde çocuk sahibi olabilecekler. Böylece artık çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, belirli yöntemlere bağlı yapılan başarısız tedavilerden sonra pes etmişken tüp bebek merkezimizin sağlamış olduğu yüksek başarı oranlı tedaviler sonrasında artık kısa bir süre sonrasında bebeklerine kavuşma imkanına erişecekler.

Konuyla İlgili Detaylı Bilgi Sayfaları

yumurta donasyonu
YUMURTA DONASYONU
sperm donasyonu
SPERM DONASYONU
embriyo donasyonu
EMBRİYO DONASYONU
yumurta takviyesi tandem
YUMURTA TAKVİYESİ