Çocuk sahibi olmak her çiftin en temel isteklerinden biri olsa da, çiftlerin yaşamış olduğu bazı durumlar bu isteğin gerçekleşmesini engelleyebiliyor. Bunların başında ise anne adayında meydana gelen sorunlar geliyor. Kadınların yumurtalıklarında meydana gelen sorunların nedenleri oldukça farklı oluyor. Genetik olarak yaşanan bazı sorunlar, kalıtımla ilgili durumlar ya da erken menopoz nedeniyle çocuk sahibi olamayacak olan kadınlar, yumurta donasyonu işlemi ile sağlıkla hamile kalabiliyor, anne olabiliyorlar.

Neden Yumurta Donasyonu?

Evlat edinmekle, yumurta donasyonu bazen aynı anlamda yorumlanabiliyor, oysa bu kesinlikle yanlış bir karşılaştırma oluyor. Evlat edinme, tamamen farklı anne ve babadan oluşan bir çocuğun, büyütme amacıyla sahiplenilmesi durumuyken, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavisinde, çift yalnızca başka bir kadının yumurta hücresini alıyor. Bu yumurta babanın spermi ile dölleniyor ve annenin rahmine yerleştiriliyor. Bu sayede hem anne gerçek anlamda hamileliği yaşayıp, doğum yapıyor, hem de çift gerçek anlamda çocuk sahibi oluyor.

Özellikle de son dönemlerde, yukarıda bahsedilen sorunların çoğalması ile birlikte, sıklıkla tercih edilen tüp bebek yöntemlerinden bir tanesi olan yumurta donasyonu ile alakalı yapılan incelemelerin başında yumurta donasyonu fiyatları geliyor. Yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavi ücretleri pek çok farklı uygulamaya bağlı olarak değişebildiği gibi, merkeze bağlı olarak da değişim gösterebiliyor. Her merkezin, gerek kullandığı teknolojiye, gerekse hizmet kalitesine göre, kendine özgü bir fiyat politikası bulunuyor.

Uygulanacak tedavi süreci de yumurta donasyonu fiyatları üzerinde etki edebiliyor. Bazı anne adayları için yapılacak işlemler çok kısa süreler içerisinde sonuçlanabilirken, bazıları için ön tetkikler daha uzun sürebiliyor ve tedavinin maliyeti artabiliyor. Ancak seçim yapılırken, burada önemli olan şey yumurtanın kalitesi ve yapılacak işlemlerdeki başarı oranları olmalı, çünkü yapılan araştırmalar sonrasında sırf yumurta donasyonu fiyatları çok daha uygun diye, bu konuda herhangi bir şekilde ismi olmayan ya da başarı oranları düşük olan merkezlerde yapılacak tedavi süreçleri sonrasında, ne yazık ki istenilen sonuçlar elde edilemeyebildiğinden, tedavi çok daha pahalıya gelebiliyor. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen çiftlerin yapmaları gereken şey ise, fiyat araştırması yaparken, esas olarak tüp bebek merkezlerinin kalitesini incelemek, merkezlerle görüşerek, en iyi hizmeti sunacak merkezle tedaviye başlamak.

Yumurta Donasyonu Fiyatları Pahalı Mıdır?

Yumurta donasyonu ile tüp bebek işleminin maliyetleri hakkında fikir sahibi olmak için, süreç hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Tedavinin başarısı için, öncelikle doğru donörün seçilmesi gerekir. Kimi merkezler donmuş yumurta ile işlem yaparak, tedavi maliyetlerini ciddi şekilde düşürmektedirler. Ancak bilinmesi gerekir ki, donmuş yumurta ile başarı oranları aynı şekilde düşmektedir. Yani, çiftler araştırma yaparken, bir merkez eğer ki diğer merkezlerin ortalama ücreti  altında bir indirim yapıyorsa, bu merkezin donmuş yumurta kullanacağını ve başarı şansının da düşük olacağını bilmelidir. Çünkü Lefkoşa’da, Kolan British Hospital bünyesindeki Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’mizde olduğu gibi, Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip tarafından, en doğru şekilde, taze yumurtayla yapılan yumurta donasyonu tedavisi, maliyetli bir tedavidir.

Bu tedaviye karar verilmesiyle birlikte, donore yüksek ücretler ödenmesinin yanında, donör pek çok test ve kontrolden geçirilir. Donorün yumurtaları, yüksek maliyetleri ile bilinen tüp bebek iğneleri ile yaklaşık 10-12 gün boyunca geliştirilir ve yumurtalar gerekli olan olgunluğa eriştikten sonra da kısa bir operasyon ile donörden alınır. Diğer taraftan da anne ve baba adayı için gerekli olan hazırlıklar da yapılır. Yumurta ve sperm döllendikten sonra oluşan embriyo, kapsamlı laboratuvarlarımızda incelenir ve en iyi seviyedeyken, anne rahmine yerleştirilir.

Yumurta donasyonu fiyatları konusunda araştırma yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; bazı merkezler yalnızca donasyon tedavi ücretini talep eder. Bazı merkezler de fiyatın içerisine uçak bileti, konaklama bedeli, araç ulaşımları gibi hizmetleri de ekler. Yani çiftler fiyatları baz alırken, bu etkene de dikkat etmeli. Merkezimizin sunduğu gibi, komple bir tedavi paketi tercih edildiğinde, çiftler hiçbir şey düşünmelerine gerek kalmadan, tüm tedavi süreci tarafımızdan ayarlanır ve tedavi sonrasında evlerine rahat bir şekilde dönerler.

Bu yazıyı okuyanlar, bu sayfaları da okudu

yumurta donasyonu
Yumurta Donasyonu
donasyonda donor seçimi
Donor Seçimi
donasyon nedir
Donasyon
Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları
KIBRIS TÜP BEBEK FİYATLARI

  +90 (533) 874 2414
  Kıbrıs tüp bebek merkezi whatsapp Whatsapp ile bizi ücretsiz arayabilirsiniz / mesaj atabilirsiniz!

  Formu gönderin, Biz sizi arayalım

  İsminiz *

  Telefonunuz * (en az 11 karakter)

  Eposta adresiniz (varsa)

  Mesajınız *